5 втори трик за мравки

5 втори трик за мравки

5 втори трик за мравки

Blog Article

Мравките оставят невидима феромонна следа, която останалите мравки следват послушно. Те маршируват в един ред и повечето от тях ще следват тази пътека независимо от всичко (единствените изключения са други мравки разузнавачи, които ще се откъснат от основната пътека, за да търсят други източници на храна).

Мравките имат разнообразни източници на хранителни вещества. Различните видове се хранят с растения, насекоми, медената роса отделяна от листните въшки, гъби които отглеждат в мравуняка.

И все пак, когато се заровим малко по-надълбоко, разбираме, че те всъщност са две различни животни, които, въпреки че споделят много общи неща, са и различни.

мравка работник. Той е най-често срещаният от всички. Това са малки, стерилни женски, които вършат цялата работа в колонията.

При използването на инсектициди, винаги следвайте указанията на опаковката и вспазвайте мерките за безопасност, особено ако имате деца или домашни любимци.

Борба с мравки. Съвети за борбата с мравки у дома. Мравки. Начална страница.

Това означава, че трябва да бъдете особено внимателни относно хранителните отпадъци и общата хигиена през седмиците след деня на летящите мравки! Вероятно ще има хиляди гладни нови колонии от мравки около дома ви през това време, така че не трябва да им давате причина да влизат в дома ви.

Летящите мравки- единствената им работа е да се чифтосват с мравките кралици – след това целта им е изпълнена и те ще умрат. Те остават в колонията си, докато времето стане достатъчно топло, в който момент и те, и кралиците (които също имат крила, докато не се чифтосват, в който момент намират място, където да създадат собствена колония и да си отхапят крилете) напускат гнездото за чифтосване.

събиране на листа и други хранителни продукти в мравуняка.

Има една или няколко в един мравуняк и живеят няколко години, докато работничките рядко живеят дори една година.

Както и останалите Мравки насекоми, мравките имат екзоскелет, външно покритие, което защитава вътрешността на тялото и към което се прикрепват мускулите. Насекомите нямат бели дробове – кислородът и други газове, като въглеродният диоксид, преминават през екзоскелета през малки отвори. Те нямат и затворена кръвоносна система, а само дорзална аорта (дълга тънка перфорирана тръба в горната част на тялото), която действа като сърце и изпомпва хемолимфа към главата, задвижвайки по този начин флуидите в тялото.

Копулацията е след кратък полет и всяка оплодена женска започва да търси място за гнездо. Повечето загиват, малцина успяват. Първото гнездо е малка яма, където женската снася яйцата. Тя става царица и нейната роля е такава, да снася яйца.

Затова систембиолозите обозначават цялото семейство насекоми като един-единствен индивид, чиито части не са свързани, а се движат свободно. От десетилетия за биолозите е загадка как е възможно тези насекоми да са способни да строят толкова огромни постройки като мравуняците. Вероятно имат много хитроумна система за комуникации, за да прави всеки правилното нещо и постройката да се срасне като цяло.

Уреди против кучета и котки Препарати за кучета и котки Капани за котки Спрейове против кучета Кучегон Коткогон Други arrow

Report this page